Средба на гувернерката Ангеловска Бежоска со холандската кралица Максима

6 копии

Во рамки на настанот за финансиска едукација во организација на Министерството за финансии на Холандија и ИНФЕ-ОЕЦД, беше организирана посебна сесија со ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути СН финансии, лидер помеѓу финтек комапниите, ја реализира својата тековна кампања за подобрување на финансиската писменост кај ...
| | веќе видена | слични

Борбата против корупцијата е важен дел од градењето подобро општество за идните генерации. Децата, како идни лидери и граѓани на утрешниот свет, имаат важна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска и заменик-министерот за финансии Филип Николоски ги доделија наградите освоени од учениците во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Гувернерката Ангеловска-Бежоска, на покана на министерката за финансии на Холандија и ОЕЦД, учествуваше на настан посветен на ...
| | веќе видена | слични

 На средбата, како што информираат денеска од Народната банка, се дискутирало за важноста на финансиската писменост за финансиското здравје на секој поединец. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 531 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 323 | | | веќе видена

Тешко носам одлуки, но стојам зад нив. Состојбата во која се наоѓа земјава бара од нас да не седиме како во ложа и да коментираме, туку да сториме нешто. Еден ...
сите 224 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 126 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на гувернерката Ангеловска Бежоска со холандската кралица Максима

Од:
До кого (е-маил):
Порака: