Хаос во Даблин по напад со нож во кој повредени се 3 деца, запалени автобуси, полициски автомобили, трамвај


Синоќа во Даблин имаше масовни и насилни демонстрации поради кои се слушаа силни експлозии во градот, а полицајаците со штитови се труделе да ја контролираат ...
| | веќе видена | слични

Францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дерманин изјави дека по насилните демонстрации што се одржаа изминатиот викенд ќе предложи забрана на три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дерек Чавин, експолицаецот од Минеаполис кој беше осуден во случајот со убиството на Џорџ Флојд во 2020 година бил избоден со нож во федералниот затвор во ...
| | веќе видена | слични

Од канцеларијата на обвинителството кое вршеше прогон на Човин поради главната улога во случајот со Флојд, биле информирани за нападот врз Човин и  јавија дека ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот полицаец од Минеаполис, осуден за убиството на Џорџ Флојд, беше избоден со нож во затвор во Аризона, убиство што пред три години предизвика масовни ...
| | веќе видена | слични

Дерек Шовин, поранешен полицаец белец во Минеаполис, осуден за убиство на афроамериканецот Џорџ Флојд, беше избоден со нож во федерален затвор и беше сериозно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повеќе од 190.000 евра се собрани денеска за Бразилец кој помогна да се запре нападот со нож врз деца пред училиште во центарот на градот Даблин. Нападот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата утринава чуваше стража пред ограбените продавници, а пожарникарите гаснеа возила што тлееја во центарот на Даблин по повеќечасовните немири кои ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски тврди дека немало никаков состанок во вила „Водно“ за уставните измени. Ваквите обвинувања што ги изнесе вчера лидерот ...
сите 386 | | | веќе видена

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерството изјави дека утре ќе одлучи дали амбасадата ќе биде повторно отворена во понеделник, пренесува Ројтерс. Неколку западни земји ги повикаа своите ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат, Максим Димитриевски денеска се обрати пред граѓаните на Кичево. Храбриот човек умира еднаш, а плашливиот умира секој ден. Јас не ...
сите 259 | | | веќе видена

Шест лица се мртви, а седум други, меѓу кои и едно бебе, се избодени со нож во крвав масакр кога вооружен маж нападна луѓе со нож во голем трговски центар во ...
сите 53 | | | веќе видена

Обвинителството го очекува извештајот од претресите во КПУ Идризово, каде беа најдени два тунели кои затвореници ги подготвувале за бегство од најголемиот ...
сите 40 | | | веќе видена

Огласот за вработување на 1.117 здравствени работници е поништен, соопшти денеска Елена Петрова, дополнителен заменик-министер за финансии и според неа, со ова ...
сите 64 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден се пребаруваше коритото на Злотска река, од село Злот до местото Шумраковац, како и резервоарите за вода, објави Телеграф. ...
сите 408 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хаос во Даблин по напад со нож во кој повредени се 3 деца, запалени автобуси, полициски автомобили, трамвај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: