„Русковска сега има можност да ги признае сите злодела кои ги извршила и по чија наредба“, велат ВМРО-ДПМНЕ


7 копии

„Правдата е некогаш спора, но секогаш пристигнува. Без оглед на околностите кои денес доведоа до тоа крајот на кариерата на Вилма Русковска да биде преку ...
| | веќе видена | слични

Ми пресудија постапките што ги отворивме – вели екс шефицата на Јавното обвинителство за организиран криминал Вилма Русковска во интервју за 360степени. ...
| | веќе видена | слични

Екс шефицата на Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска признава дека моќник или повеќе моќници вршеле притисок да ...
| | веќе видена | слични

Обвинителката Вилма Русковска која во јавноста беше позната како синоним за партизирано обвинителство со тоа што се вршеше политички прогон кон одредени луѓе ...
| | веќе видена | слични

Живееме во едно девастирано општество каде системот е доведен до распаѓање, оцени претседателот на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ Панче Тошковски во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на јавни обвинители на вчерашната седница едногласно ја разреши поранешната шефица на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вилма Русковска ќе остане запаметена од моја страна по изјавата „јас мечка да обвинам, судот мечка ќе осуди“. Тоа ни кажува дека живееме во едно девастирано ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Русковска сега има можност да ги признае сите злодела кои ги извршила и по чија наредба“, велат ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: