Даден ли е лек од 100.000 евра од Клиниката за детски болести на дете кое лежело во приватна болница?


„Слободен печат“ неофицијално дознава дека дете кое лежело во приватна болница пред десетина дена примило лек кој чинел над 100.000 евра, но лекот бил даден од ...
| | веќе видена | слични

Неколку сообраќајници во Скопје од денес ќе бидат затворени поради Министерскиот совет на ОБСЕ што ќе се одржува во Спортско-рекреативниот центар „Борис ...
| | веќе видена | слични

Трошоците за е-трговија во црниот петок скокнаа за 7,5% од претходната година, достигнувајќи рекордни 9,8 милијарди долари во САД, според извештајот на Aдобе ...
| | веќе видена | слични

Над 1 милијарда луѓ во светот се соочуваат со проблеми поврзани со менталното здравје, додека пак УНИЦЕФ проценува дека 1 од 7 деца и млади луѓе ширум светот ...
| | веќе видена | слични

Булингот може да биде причина која може да доведе до депресија и анксиозност кај децата и младите- вели д-р Марија Костадиновска, психијатар во Клиниката „Жан ...
| | веќе видена | слични

Трошоците за е-трговија во минатиот петок скокнаа за 7,5 отсто во однос на претходната година, достигнувајќи рекордни 9,8 милијарди долари во САД, според ...
| | веќе видена | слични

Француската влада започна кампања со која ги охрабрува луѓето да не купуваат нова облека за време на акциите на „Црниот петок“, пренесува Би-Би-Си . Зад ...
| | веќе видена | слични

Многу луѓе едвај го чекаат тој ден од годината за да ги ловат работите што ги сакаат или им требаат, но по пониски цени. Тоа е еден од најпрометните шопинг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска соопшти дека извршила воздушни напади низ Појасот Газа насочени кон борците и инфраструктурата на Хамас, како и воздушни напади во кои ...
сите 810 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Одраз на слабост е кога наместо одговор на поставените прашања, се возвраќа со закана. И претходното градско раководство ја оценило реконструкцијата на ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даден ли е лек од 100.000 евра од Клиниката за детски болести на дете кое лежело во приватна болница?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: