ВИДЕО | Леброн испиша нова историја во НБА, Атланта и Индијана одиграа натпревар со 309 поени


Кошаркарите на Атланта Хокс и Индијана Пејсерс го одиграа најефикасниот натпревар сезонава во НБА лигата со постигнати 309 поени. Во вистинска драма гостите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кошаркарите на Денвер ја забележаа деветтата победа на домашен терен од почетокот на сезоната. Денвер го победи Хјустон со 134:124. Во Торонто, Репторс ја ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Денвер во „Бал арената“ го совладаа Хјустон со 134:124 во НБА лигата , а играчот на Нагетси Никола Јокиќ блескаше и на овој меч. Српскиот центар ...
| | веќе видена | слични

Осум натпревари се одиграа во НБА Купот, средби на кои доминираа домашните екипи со седум победи. Главна ѕвезда дефинитивно беше Лука Дончиќ кој имаше ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ по кој знае кој пат одигра меч за аналите на најсилната кошаркарска лига во светот и ја распамети Америка. Далас претходно ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Далас Маверикс, Лука Дончиќ го имаше најдоброто издание на натпреварите кои рано утрово се одиграа во НБА или поточно во новото натпреварување ...
| | веќе видена | слични

КОШАРКА – НБА Членот на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс и официјално стана кошаркар со најмногу одиграни минути во историјата на НБА-лигата. Иако кошаркарите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 439 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Леброн испиша нова историја во НБА, Атланта и Индијана одиграа натпревар со 309 поени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: