Комеморација на актерот Мето Јовановски

2 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг кој е во посета на Македонија рече дека тука прв пат пробал сладолед и полнети пиперки и ја слушнал детската ...
| | веќе видена | слични

Поминаа три години од смртта на актерот Мустафа Надаревиќ. Неговата ќерка Нана ја одбележала годишнината на „Инстаграм“, каде објавила стара фотографија од ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, синоќа за време на говорот во македонското Собрание, се присети на времето поминато во Скопје како дете, кога ...
| | веќе видена | слични

Препознатливиот црвен шал на актерот Мето Јовановски и кожена торба на празната сцена во Драмски театар во Скопје, ги пречекаа неговите бројни колеги на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на НАТО пред пратениците во македонското собрание говореше и за своето детство, раскажувајќи дека живеел три години на територијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на НАТО, Столтенберг, од собраниската говорница се потсети и на дел од своето детство кое го минал во Скопје, додека неговиот татко ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг пред македонските пратеници рече дека јадел полнети пиперки и ја знае песната „Ринге ринге раја“. Столтенберг ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска се обрати пред македонските пратеници во Собранието, првпат откако Македонија е членка на НАТО. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ вечер на седница на Извршниот одбор треба да ја формализира одлуката актуелиот координатор на пратеничката група Јован Митрески, да биде претседател на ...
сите 382 | | | веќе видена

Новинарот Горан Момировски има повеќе прашања до надлежните. „Нека молчат, имам уште многу тешки прашања“, пишува на фејсбук овој новинар. Тој вели дека ...
сите 309 | | | веќе видена

Осомничениот за монструозното убиство на малолетната Вања Ѓурчевска од Скопје и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски-Палчо, доколку сака и доколку има добар ...
сите 143 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 58 | | | веќе видена

Оливер Спасовски е должен да и одговори на македонската јавност зошто на 4 декември за време на неговата прес-конференција, излажа дека возилото на Панче со ...
сите 118 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 49 | | | веќе видена

Директорката на „Јохан Хајнрих Песталоци“, училиштето каде што учеше Вања, не им дозволила на хрватски репортери да фотографираат и ги избркала од училиштето, ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комеморација на актерот Мето Јовановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: