Крмов: Материјалната штета во Собранието ќе биде платена, но штетата од процесот е неповратна


Материјалната штета во собранието ќе биде платена, но штетата од процесот со кој се укина парламентарна демократија е неповратна, вели пратеникот од Левица ...
| | веќе видена | слични

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
| | веќе видена | слични

Над девет илјади евра е проценетата штета што пратеникот од Левица, Борислав Крмов, ќе треба да ја плати откако пред една недела искрши дел од инвентарот во ...
| | веќе видена | слични

Кршењето на мониторот и на микрофоните на пултот на претседателот на Собранието, на собраниската седница за новиот Деловник, пратеникот од Левица Борислав ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На повидок е антиевропската коалиција на ДПМНЕ и Левица.Во едно интервју Мицкоски јавно кажа дека е за коалиција со Левица додека за вредностите би седнал на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мицкоски ги симна маските на ДПМНЕ и јавно призна дека е за коалиција со Левица, која отворено е против НАТО и ЕУ. Дали коалицијата ДМПНЕ-Левица ќе почива на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ преку соопштение вели дека лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски ги симна маските на ВМРО-ДПМНЕ и јавно призна дека е за коалиција со Левица, за која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија продолжи да стрела со проектили и гранати кон различни делови на Појасот Газа, погодувајќи куќи, станбени згради и разни објекти и ...
сите 262 | | | веќе видена

Изборниот законик повторно ќе се менува согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР во предизборен период. Тоа го најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој треба да се ...
сите 250 | | | веќе видена

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 162 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност Светлана Николоска во „Клик Плус“ се произнесе и за еден друг аспект за случајот со убиството на Вања и на Панче. ...
сите 73 | | | веќе видена

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 123 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 49 | | | веќе видена

Климентовото дело за нас значи светост, подвик и идентитетска насока, име и презиме кои сме, од каде сме, какви се нашите корени и за што се бориме токму ние ...
сите 62 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крмов: Материјалната штета во Собранието ќе биде платена, но штетата од процесот е неповратна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: