Тепачка пред судот во Охрид, приведени три лица од Велешта

10 копии

Три лица физички нападнале вработен во обезбедувањето во фабрика за марихуана за медицински цели во атарот на гостиварското село Чегране, по што со закана со ...
| | веќе видена | слични

Тројца разбојници вчера украле пола тон марихуана од фабрика за производство на марихуана за медицински цели во Гостивар. Тројцата разбојници, под закана со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 26.11.2023 околу 23:00 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека во фабрика за марихуана за медицински цели во атар на с.Чегране, гостиварско, три лица ...
| | веќе видена | слични

Три лица со пиштол нападнале вработен како обезбедување во фабрика за марихуана за медицински цели. Го ограбиле него, но и украле голема количина на марихуана ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и двегодишен кумановец и две лица од Скопје се приведени во Дебар под сомнение дека принудувале деца на питачење. „На 24.11.2023 во 11.40 часот, во ОВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 161 | | | веќе видена

Руската амбасада во Бугарија соопшти дека бугарските власти дозволиле авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров да прелета низ бугарскиот ...
сите 216 | | | веќе видена

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известува дека поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку ...
сите 153 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Иако деталите за условите на заложниците се кријат поради семејствата чии најблиски остануваат во рацете на Хамас, информациите почнаа да се појавуваат. И во ...
сите 90 | | | веќе видена

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 133 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 147 | | | веќе видена

Неколку сообраќајници во Скопје денеска ќе бидат затворени како дел од генералната проба во пресрет на 20. Министерски совет на ОБСЕ што од среда до петок ќе ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тепачка пред судот во Охрид, приведени три лица од Велешта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: