ДАЛИ НАСКОРО ЌЕ ИМА ПРИМИРЈЕ ВО ГАЗА: Исмаил Ханија даде одговор


Еден од лидерите на палестинската терористичка група Хамас, Исмаил Ханија, тврди дека официјалните лица во преговорите со Израел, преку посредници, се „блиску ...
| | веќе видена | слични

Израел тврди дека палестинската терористичка група Хамас ги малтретирала киднапираните деца. Портпаролот на израелската влада Ејлон Леви изјави дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Палестинската милитантна група Хамас денеска соопшти дека од израелските затвори ќе бидат ослободени уште 30 затвореници. Станува збор за жени и деца, а меѓу ...
| | веќе видена | слични

Преговорите за продолжување на примирјето во Појасот Газа меѓу Израел и Хамас продолжија преку посредници во средата, последниот ден од претходно договореното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот државен секретар Eнтони Блинкен денеска изјави дека ќе работи со Израелците за време на неговиот престој во Израел во наредните денови, за да се ...
| | веќе видена | слични

Палестинското милитантно движење Хамас постави траен прекин на огнот во Појасот Газа како предуслов за ослободување на заробените припадници на израелските ...
| | веќе видена | слични

Извор близок до палестински Хамас изјави денеска за агенцијата „Франс прес“ дека исламската организација „се согласи да го продолжи примирјето за уште четири ...
| | веќе видена | слични

Шефовите на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) и на израелската Мосад вчера во Доха се сретнаа со катарскиот премиер за да разговараат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 287 | | | веќе видена

Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 305 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска одлучи да не споделува информации пред јавноста во врска со убиството на ученичката Вања Ѓорчевска и ...
сите 172 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за можните следни чекори како одговор на кризата на Блискиот Исток, вклучително и ...
сите 224 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 180 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 12 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ НАСКОРО ЌЕ ИМА ПРИМИРЈЕ ВО ГАЗА: Исмаил Ханија даде одговор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: