Заради кршењето, Столтенберг ќе се обрати во „Голема Купола“ наместо во салата „Македонија“


Поради неможноста да се одржуваат седници во пленарната сала „Македонија“ во Собранието до санирање на штетата предизвикана вчера од пратеникот на Левица, ...
| | веќе видена | слични

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
| | веќе видена | слични

„500 навивачи на Артан Груби го демолираа МНТ - штета 4.000 ЕУР. Еден пратеник на Левица искрши четири монитори - штета 9.600 ЕУР!?“, пишува вечерва на ФБ, ...
| | веќе видена | слични

Над девет илјади евра е проценетата штета што пратеникот од Левица, Борислав Крмов, ќе треба да ја плати откако пред една недела искрши дел од инвентарот во ...
| | веќе видена | слични

Кршењето на мониторот и на микрофоните на пултот на претседателот на Собранието, на собраниската седница за новиот Деловник, пратеникот од Левица Борислав ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во јавноста, полека но сигурно се смири тензијата, што пратениците од Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов ја предизвикаа со својот вандалски чин, кршејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервјуто на „А1он“, претседателот на Левица, Димитар Апасиев, зборуваше за изборите, постизборно коалицирање, судството и економијата во Македонија, како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 402 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 299 | | | веќе видена

Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 145 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за можните следни чекори како одговор на кризата на Блискиот Исток, вклучително и ...
сите 245 | | | веќе видена

Десетици палестински цивили загинаа, а стотици се ранети кога израелски воздушни напади погодија станбени згради во јужниот и централниот дел на Газа, како и ...
сите 244 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заради кршењето, Столтенберг ќе се обрати во „Голема Купола“ наместо во салата „Македонија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: