Хамас: Индонезиската болница во Газа се претвори во масовна гробница

Индонезиската болница во Газа е претворена од медицински центар во „масовна гробница“, изјави портпаролот на министерството под контрола на Хамас, Ашраф ал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународниот претседател на организацијата Лекари без граници, Христос Кристоу, изјави дека двајца Палестинци умреле откако израелски воени возила го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– Израелските сили денеска се повлекоа од најголемата болница во Газа, Ал-Шифа, соопшти Министерството за здравство управувано од Хамас, на првиот ден од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Одбранбените сили на Израел (ИДФ) соопштија дека го уапсиле директорот на најголемата болница во Газа поради докази за широко распространета терористичка ...
| | веќе видена | слични

- Директорот на најголемата болница во Газа е уапсен од страна на израелските одбранбени сили, соопшти Министерството за здравство предводено од Хамас. - Д-р ...
| | веќе видена | слични

Само двајца лекари останаа да лекуваат околу 200 пациенти кои сѐ уште се во болницата Ал Шифа во северниот дел на Газа, изјави денеска шефот на пластичната ...
| | веќе видена | слични

Тие додадоа дека лекарот Мухамед Абу Салмија бил пренесен на испрашување. „Во болницата под негово раководство дејствуваше голема терористичка активност на ...
| | веќе видена | слични

Калид Абу Самра кој работи во болницата во Газа потврди дека таму имало апсења. Израелските сили го уапсиле директорот на болницата „Ал Шифа“, како и неколку ...
| | веќе видена | слични

Израелските сили го уапсија директорот на болницата Ал-Шифа, како и неколку лекари Филип Здравески 23.11.2023 / 15:30 Свет Израелските сили денеска ги уапсија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 774 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 125 | | | веќе видена

Администрацијата на Бајден побара од Конгресот да ја одобри продажбата на 45.000 гранати за израелските тенкови Меркава кои ќе ги користат во нападот на Хамас ...
сите 147 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден им порача на израелските лидери дека треба да ја прекинат војната во Појасот Газа против Хамас до ...
сите 251 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 49 | | | веќе видена

 Извршителите на грозоморното убиство на 14 годишната Вања и 74 годишниот Панче се откриени и против нив се водат соодветни постапки. За неполни 7 дена ...
сите 125 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили (ИДФ), кои на крајот на октомври ослободија заробен војник во Газа и ја предводат офанзивата во Газа, чија цел е да ги врати ...
сите 117 | | | веќе видена

Четири лица загинаа денеска во јужна Сирија кога израелско беспилотно летало удри во возило, објавија сириските медиуми. Израел не го коментираше нападот со ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас: Индонезиската болница во Газа се претвори во масовна гробница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: