Бебе без знаци на живот донесено во тетовската Клиничка болница, полицијата го расчистува случајот

Вработена на Одделението за педијатрија во тетовската Клиничка болница, вчера, во 9.45 часот, во СВР Тетово пријавила дека на деветти овој месец околу 7 часот ...
| | веќе видена | слични

Петмесечно бебе, без знаци на живот, вчера било донесено во Итната медицинска служба во болницата во Неготино. Како што информираат од СВР Велес, телото било ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 20 часот и 10 минути ја лишиле од слобода 46-годишната А.А. од тетовска Брвеница, која претходно била пријавена ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии
3 копии
7 копии
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бебе без знаци на живот донесено во тетовската Клиничка болница, полицијата го расчистува случајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: