Од следната година по македонските пруги ќе можат да оперираат и други компании, најави министерот Бочварски

По изгласувањето на Законот за либерализација на железничкиот сообраќај, веќе од почетокот на наредната година ќе се отворат вратите и за други компании од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По десет дена поправање на расипаната локомотива и уште три дена претходно поради штрајк на машиновозачите, Битола денеска се поврза со Скопје со единствената ...
| | веќе видена | слични

Владата на 10 ноември му исплатил вонредни 16 милиони евра на Македонски Железници - Транспорт за да ги расчисти навремено долговите за електрична енергија. ...
| | веќе видена | слични

Жители на кумановско Лопате, но и од липковскиот регион бараат итно да се подобри сообраќајната сигнализација на железничкиот премин. Посочуваат дека рампите, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 377 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од следната година по македонските пруги ќе можат да оперираат и други компании, најави министерот Бочварски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: