Сејдини горд на репрезентацијата: Ова е повеќе од фудбал… мали сме, но заедно сме моќни

Претседателот на Фудбалската Федерација на Македонија, Муамед Сејдини, не ја криеше гордоста по ново одлично издание на нашиот нациоанлен тим во ремито против ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра реми 1-1 на домашен терен против Англија во последниот меч од квалификациите за пласман на Европското првенство ...
| | веќе видена | слични

Maкедонската фудбалска репрезентација на комплетно реновираниот тревник ја пречека Англија во последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство. ...
| | веќе видена | слични

По спектаклот Македонија – Англија, на кој нашите момци одиграа 1:1, повторно се затвара Националната Арена “Тодор Проески“ во Скопје. Целта е да се сочува ...
| | веќе видена | слични

Македонски владини функционери, но и политичари од албанскиот политички кампус, наместо да ја бодрат фудбалската репрезентација на Македонија во дуелот против ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација покажа дека знае да игра и да се натпреварува со најдобрите, додека македонските фанови покажаа дека секогаш се тука да ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по вчерашниот натпревар меѓу репрезентациите на Македонија и Англија (1:1) и им се заблагодари на навивачите и ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот меѓу македонската и англиската фудбалска репрезентација, покрај резултатски, беше успешен и на организациски план, оцени Фудбалската федерација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 161 | | | веќе видена

Руската амбасада во Бугарија соопшти дека бугарските власти дозволиле авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров да прелета низ бугарскиот ...
сите 216 | | | веќе видена

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известува дека поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку ...
сите 153 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Иако деталите за условите на заложниците се кријат поради семејствата чии најблиски остануваат во рацете на Хамас, информациите почнаа да се појавуваат. И во ...
сите 90 | | | веќе видена

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 133 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 147 | | | веќе видена

Неколку сообраќајници во Скопје денеска ќе бидат затворени како дел од генералната проба во пресрет на 20. Министерски совет на ОБСЕ што од среда до петок ќе ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сејдини горд на репрезентацијата: Ова е повеќе од фудбал… мали сме, но заедно сме моќни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: