Мирен протест на вработените во канцеларијата на Народниот правобранител


7 копии

Вработените од судската и јавнообвинителската служба, Фондот за здравство, како и од Канцеларијата на Народниот правобранител, во организација на Синдикатот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во земја каде што владее демократијата и слободата можете да видете протести на улица. Она време кога во државата никој не смееше да протестира е заборавено и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за труд и социјална политика Јована Тренчевска кажа дека протести на улица може да се видат во земја каде што владее демократијата, за разлика од ...
| | веќе видена | слични

Синдикалната организација на Судскиот Совет на Република Македонија денеска повторно излезе на предупредувачки протест со барање да им бидат вратени додатоците ...
| | веќе видена | слични

Во одговор на прашањето за протестите што се одржуваат денеска Скопје во организација на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и ...
| | веќе видена | слични

Пратениците да се надминат себе си и да изгласаат буџет кој ќе гарантира зголемување на платите. Ваква порака упатија денес на протест пред Собранието, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 549 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 200 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 670 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мирен протест на вработените во канцеларијата на Народниот правобранител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: