НА БУЛЕВАРОТ „ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ“ СЕ ПОСТАВЕНИ „ЛЕЖЕЧКИ ПОЛИЦАЈЦИ“: Ќе има ли сега крај на сообраќајките?


ЈП „Улици и патишта“ информира дека во текот на изминатиот ноќ во периодот од 22 часот до 7 часот утрово екипи на Улици и патишта при редовната контрола и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Словенечкиот парламент ја усвои Резолуцијата за национална програма за безбедност на патиштата за следните седум години, која предвидува ограничување на ...
| | веќе видена | слични

Словенија воведува Националната програма за безбедност на сообраќајот на патиштата за следните седум години со цел да се намали бројот на жртвите во ...
| | веќе видена | слични

Секој што вози автомобил на паркингот на Лидл или другите супермаркети мора да ги почитува приспособените сообраќајни прописи. Ова произлегува од неодамнешната ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 567 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 284 | | | веќе видена

Претседателот на СAД Џо Бајден утре ќе биде домаќин на својот украински колега Володимир Зеленски, со кого ќе има средба во Белата куќа. Бајден го повика ...
сите 165 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 91 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НА БУЛЕВАРОТ „ВАСКО КАРАНГЕЛЕСКИ“ СЕ ПОСТАВЕНИ „ЛЕЖЕЧКИ ПОЛИЦАЈЦИ“: Ќе има ли сега крај на сообраќајките?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: