Хамас: Индонезиската болница во Газа се претвори во масовна гробница


Индонезиската болница во Газа е претворена од медицински центар во „масовна гробница“, соопшти денеска портпаролот на министерството под контрола на Хамас, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Началникот на Генералштабот на израелската армија (ИДФ) Херзи Халеви се сретна со градоначалниците на општините во северниот дел на Израел, велејќи им дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Началникот на Генералштабот на израелската армија (ИДФ), потполковник Херци Халеви денеска изјави дека армијата и сега е подготвена да продолжи со борбите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израелските одбранбени сили (УДФ) денеска соопштија дека голем број нивни војници се лесно повредени откако биле нападнати од Хамас во северниот дел на Појасот ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили соопштија дека три експлозивни направи биле активирани во близина на израелските војници на две различни локации. На една од ...
| | веќе видена | слични

Хамас ги обвини ИДФ дека тие прво го прекршиле примирјето, додава изреслкиот портал. Според ИДФ, три експлозивни направи биле активирани во близина на силите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорот по кривично право, Гордан Калајџиев, изјави дека првоосомничениот за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски може лесно да тврди дека тука не ...
сите 266 | | | веќе видена

Професорката Фросина ременски за Гласот на Америка ги откри нејзините, како што вели“ неофицијални информации поврзани со дејствувањето на групата на Палчо. ...
сите 6 | | | веќе видена

Белгија ќе одбие влез во земјата на израелските доселеници од окупираниот Западен Брег, кои учествувале во насилството врз Палестинците, изјави денеска ...
сите 159 | | | веќе видена

Лидерите на ДУИ, СДСМ и нивните партнери во политиката, се силно погодени и во паника од пораз на претстојните парламентарни и претседателски избори. За тоа ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас: Индонезиската болница во Газа се претвори во масовна гробница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: