ПАДНА ДОГОВОР?! Преговорите меѓу Израел и Хамас завршија, Катар објави ударна вест!


Преговорите за примирјето меѓу Израел и Хамас завршија, а параметрите на договорот ќе бидат познати подоцна, соопшти катарското Министерство за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Палестинското милитантно движење Хамас постави траен прекин на огнот во Појасот Газа како предуслов за ослободување на заробените припадници на израелските ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Eнтони Блинкен денеска изјави дека ќе работи со Израелците за време на неговиот престој во Израел во наредните денови, за да се ...
| | веќе видена | слични

Извор близок до палестински Хамас изјави денеска за агенцијата „Франс прес“ дека исламската организација „се согласи да го продолжи примирјето за уште четири ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Си-eн-eн истражи колку Палестинци приведени во Израел, кои треба да бидат ослободени како дел од договорот со Хамас, не се обвинети за злосторства, иако се во ...
| | веќе видена | слични

Извор близок до Хамас денеска најави дека исламистичкото движење е подготвено да го продолжи примирјето во Газа за дополнителни четири дена, во кое израелските ...
| | веќе видена | слични

Примирјето меѓу Израел и Хамас влезе во шестиот ден, а подоцна денеска се очекува уште една размена на израелски заложници за палестински затвореници, додека ...
| | веќе видена | слични

Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху соопшти дека добиле список со имиња на киднапирани Израелци кои Хамас треба да ги ослободи денеска во текот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 371 | | | веќе видена

Според правните експерти со кои се консултиравме, исклучително е важно да не се дозволи каква било можност надлежните турски власти, поради нечии намерни или ...
сите 153 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
сите 310 | | | веќе видена

Политички и полициски структури на СДС го охрабруваа Палевски да шири токсична атмосфера и да сее омраза- поради неказнивоста дојде до трагично двојно убиство, ...
сите 104 | | | веќе видена

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“. Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите ...
сите 209 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност Светлана Николоска во „Клик Плус“ се произнесе и за еден друг аспект за случајот со убиството на Вања и на Панче. ...
сите 51 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 549 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАДНА ДОГОВОР?! Преговорите меѓу Израел и Хамас завршија, Катар објави ударна вест!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: