Се судрија автобус, товарно возило и мотоцикл во Штип: возачот на мотоциклот тешко повреден


Вчера, во СВР Штип, било пријавено дека околу 11 часот, на кружниот тек од улицата Партизанска и улицата Борис Крајгер во Штип се случила сообраќајна несреќа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера, околу 2 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Козара“ во населба Капиштец, настанал пожар во патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Едно лице заврши во ГОБ Св. Наум Охридски, како последица од верижната сообраќајка која утрово се случи во скопска Автокоманда, информираа од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Се случи тешка сообраќајна несреќа во Автокоманда. На терен е полиција и брза помош. Сообраќајот на овој булевар се одвива отежнато. Повеќе информации за ...
| | веќе видена | слични

Пет тинејџери од Скопје се повредени, откако вчера излетале со автомобилот „порше“. Итно биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа ...
| | веќе видена | слични

Пет тинејџерки се повредени во тешка сообраќајка што се случила во скопската населба Аеродром, информираат од МВР. Несреќата се случила во неделата наутро, 25 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 494 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 87 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се судрија автобус, товарно возило и мотоцикл во Штип: возачот на мотоциклот тешко повреден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: