НЛБ Банка, една година патронство над пациентите со цистична фиброза

Специјалистите од ЈЗУ -Универзитетската клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ – Скопје, од денеска дел од хируршките интервенции ќе ги извршуваат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од најголемите заеднички предизвици за сите земји од регионот е недостатокот на медицински персонал, истакна Тања Трајковска, акушерка на Одделението за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со цел унапредување на заедничката соработка во насока на создавање на подобри услови за лекување на пациентите и работа на лекарите, Лекарската комора потпиша ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здруженија на медицински сестри и акушерки од неколку поранешни југословенски републики денес се собраа во Скопје на конференција на тема „Градење капацитети ...
| | веќе видена | слични

Со цел да ја унапредат заедничката соработка, пациентите и лекарите од Лекарската комора, потшишаа Меморандум за соработка со здруженијата на пациенти. ...
| | веќе видена | слични

Лекарската комора потпиша Меморандум за соработка со здруженијата на пациенти, преку кој заеднички ќе прават измени и дополнување на Позитивната листа на ...
| | веќе видена | слични

Лекарската комора потпиша Меморандум за соработка со осум здруженија на пациенти, а приоритена активност ќе заедничко вклучување во процесот на измени и ...
| | веќе видена | слични

Документот во име на Комората го потпиша претседателката Калина Гривчева Старделова со претставници на здруженијата за бубрежно болни граѓани „Нефрон“, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ Банка, една година патронство над пациентите со цистична фиброза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: