Светски борд за злато: Србија прва во регионот со 38,5 тони, Македонија е втора со 6,8 тони злато

3 копии

Народната банка на Србија (НБС) брзо го врати целото злато складирано во странство и со негово купување на домашниот и на странскиот пазар значително ги ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Европските безбедносни претставници предупредуваат на зголемен ризик од напади од страна на радикализираните исламисти по избувнувањето на војната во Појасот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според центарот за податоци на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ), највисока плата во Европа во просек се заработува во Лихтенштајн. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Годишната инфлација во ЕУ се намалува, додека инфлацијата на храната останува висока, погодувајќи ги семејствата со ниски приходи ...
| | веќе видена | слични

Платите се „ахилова пета“ на сиромашните земји, па разбирливо е што нашиот премиер се обиде примањата да ги искористи како еден од клучните факти за тоа што не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 498 | | | веќе видена

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 569 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Шпанскиот премиер Педро Санчез изрази сомневање дека Израел го почитува меѓународното право во војната против Хамас, односно во нивната инвазија во Газа. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски борд за злато: Србија прва во регионот со 38,5 тони, Македонија е втора со 6,8 тони злато

Од:
До кого (е-маил):
Порака: