Во октомври годишен раст на депозитите од 8,0 проценти, а 5,3 отсто на кредитите

5 копии

Анализирано на годишно ниво, вкупните депозити се зголемени за 8,0 отсто, како резултат на повисоките депозити на двата сектора, со поизразен придонес на ...
| | веќе видена | слични

Светската трговија благо порасна во третиот квартал годнава благодарение на посилниот економски раст во САД и Кина што ја компензира стагнацијата во Европската ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Германската економија благо се намали за 0,1% во трите месеци заклучно со септември, поништувајќи го истото ниво на раст забележано ...
| | веќе видена | слични

Падот на потрошувачката и слабеењето на светската економија ја доведоа германската економија во застој. Бруто домашниот производ во третиот квартал падна за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Норвешката економија се намали и во третиот квартал и влезе во рецесија, при што странската побарувачка за гас заостанува, покажаа статистичките податоци. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во октомври годишен раст на депозитите од 8,0 проценти, а 5,3 отсто на кредитите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: