АКО ТРОШИТЕ И ПОД 631 КИЛОВАТ СТРУЈА, МОЖЕ ДА ИМАТЕ ПОВИСОКА СМЕТКА ОД НОВА ГОДИНА? Владата ќе го проширува тарифниот блок 3 за потрошувачка на струја


Ќе се прошируваат тарифниот блок 3 и 4 за струјата како одговор на владата на забелешката на ММФ дека земјава многу пари троши на субвенционирање на ...
| | веќе видена | слични

Наскоро граѓаните пак ќе можат да ја користат евтината дневна тарифа на струјата. Од 1 идниот месец се враќа евтината дневна тарифа. Таа ќе се користи од 13 до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно последните измени на Законот за енергетика, универзалниот снабдувач со електрична енергија на регулираниот пазар „ЕВН Хоум“ има обврска да ја пресмета ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Деновиве, повторно е актуелна темата за законската обврска – универзалниот снабдувач со електрична енергија да ја објави цената за потрошувачите, што во ...
| | веќе видена | слични

Наместо два пати годишно , од наредната година цената на струјата ќе се менува само еднаш годишно. Ова се дел од новите законски измени според кои повеќе нема ...
| | веќе видена | слични

Ова се дел од новите измени според кои повеќе нема да се прават корекции на цените во декември и јуни. Од РКЕ соопштија дека енергетските компании своите ...
| | веќе видена | слични

Левица: Државната „ЕСМ продажба“ да ја преземе лиценцата од „ЕВН хоум“ Александра Спасеска 27.11.2023 / 14:36 Македонија Деновиве, повторно е актуелна темата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според ТВ 24, 14-годишната Вања Ѓорчевска била врзана и ставена во вреќа за спиење во подрумот на нејзината зграда, па потоа била изнесена од зградата. За нив ...
сите 515 | | | веќе видена

ДУИ прво ги измами Албанците со Насер Зибери, а сега и по втор пат со Талат Џефери како техничко-административен премиер. ДУИ билa, е и ќе остане неуспешна. ...
сите 248 | | | веќе видена

Портпаролот на ДУИ и министер за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави дека следната мисија на партијата е претседател на државата. „Талат Џафери ќе ...
сите 135 | | | веќе видена

Изјавите на Христијан Мицкоски и настапите на неговата ДПМНЕ добиваат опасна димензија. Нивната изопачена потреба да го злоупотребуваат случајот со смртта на ...
сите 172 | | | веќе видена

Специјалистот по судска медицина и судски вештак од Србија, д-р Љубиша Божиќ во утринската програма „Редакција“ на српската „ ТВ Курир “ ги анализираше двете ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 49 | | | веќе видена

Абас го припиша потегот на САД на американската „срамна политика која ја поддржува израелската окупација и бруталната агресија“. Претседателот на палестинската ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АКО ТРОШИТЕ И ПОД 631 КИЛОВАТ СТРУЈА, МОЖЕ ДА ИМАТЕ ПОВИСОКА СМЕТКА ОД НОВА ГОДИНА? Владата ќе го проширува тарифниот блок 3 за потрошувачка на струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: