Променливо облачно во текот на денот, претпладне магла по одделни котлини


По одделни котлини претпладне ќе има појава на магла или ниска облачност, а попладне ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Кон крајот на денот, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Под влијание на нов изразен циклон од запад, во текот на денешниот ден и ноќта ќе започнат нови врнежи. На пониските места (градовите) тие ќе бидат претежно од ...
| | веќе видена | слични
13 копии
7 копии

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
| | веќе видена | слични

„На првиот ден од декември, најавуваме краткотрајно поголемо затоплување на времето, но потоа најголем дел од континентот и Балканот под нов голем продор на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. ноември 2023 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро е на четири сантиметри над просекот за овој период од годината. Според денешните мерења ...
| | веќе видена | слични

Во 7.30 часот утрово најниска температура од 10 степени под нулата е измерена во Битола, Берово, Попова Шапка и Маврови Анови. Како што соопшти УХМР, -8 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тешките борби продолжија во петокот во Појасот Газа, додека израелската војска ги обнови борбените операции против Хамас, откако ја обвини палестинската ...
сите 589 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 199 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 126 | | | веќе видена

Екс премиерот Никола Груевски не заборави да го спомене СЦ Борис Трајковски и да потенцира дека неговата влада го изградила. „ Салата во спортскиот центар ...
сите 157 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 96 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 339 | | | веќе видена

Унгарија нема да го поддржи предлогот на Европската унија за почеток на преговори за прием на Украина како членка на блокот, изјави Гергеј Гујаш, шеф на ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Променливо облачно во текот на денот, претпладне магла по одделни котлини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: