АКО ТРОШИТЕ И ПОД 631 КИЛОВАТ СТРУЈА, МОЖЕ ДА ИМАТЕ ПОВИСОКА СМЕТКА ОД НОВА ГОДИНА? Владата ќе го проширува тарифниот блок 3 за потрошувачка на струја


Ќе се прошируваат тарифниот блок 3 и 4 за струјата како одговор на владата на забелешката на ММФ дека земјава многу пари троши на субвенционирање на ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија треба да научиме дека обединувањето на добрите страни во општеството е тоа што може да направи иднина во земјата, изјави сопственикот на Феро ...
| | веќе видена | слични

Наскоро граѓаните пак ќе можат да ја користат евтината дневна тарифа на струјата. Од 1 идниот месец се враќа евтината дневна тарифа. Таа ќе се користи од 13 до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно последните измени на Законот за енергетика, универзалниот снабдувач со електрична енергија на регулираниот пазар „ЕВН Хоум“ има обврска да ја пресмета ...
| | веќе видена | слични

Реализацијата на идејата на поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев за изградба на голем батериски систем за чување на вишоците од струја ...
| | веќе видена | слични

Деновиве, повторно е актуелна темата за законската обврска – универзалниот снабдувач со електрична енергија да ја објави цената за потрошувачите, што во ...
| | веќе видена | слични

Наместо два пати годишно , од наредната година цената на струјата ќе се менува само еднаш годишно. Ова се дел од новите законски измени според кои повеќе нема ...
| | веќе видена | слични

Ова се дел од новите измени според кои повеќе нема да се прават корекции на цените во декември и јуни. Од РКЕ соопштија дека енергетските компании своите ...
| | веќе видена | слични

Немањето на стратегија за рударството и енергетиката како клучен сегмент за секоја држава, и погрешните политики во оваа област нанесоа голема штета како на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АКО ТРОШИТЕ И ПОД 631 КИЛОВАТ СТРУЈА, МОЖЕ ДА ИМАТЕ ПОВИСОКА СМЕТКА ОД НОВА ГОДИНА? Владата ќе го проширува тарифниот блок 3 за потрошувачка на струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: