СЕ ЗАКАНУВА СНЕЖНА АРКТИЧКА БОМБА НА МАКЕДОНИЈА И БАЛКАНОТ: Сѐ поголеми се шансите за многу снег од петок!

Метеорологот Славчо Попоски најави арктичка бомба на Балканот и во Македонија. „ Овој пат ќе се посветиме на она што не очекува според најновите ажурирања на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Под влијание на нов изразен циклон од запад, во текот на денешниот ден и ноќта ќе започнат нови врнежи. На пониските места (градовите) тие ќе бидат претежно од ...
| | веќе видена | слични
13 копии
7 копии

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
| | веќе видена | слични

„На првиот ден од декември, најавуваме краткотрајно поголемо затоплување на времето, но потоа најголем дел од континентот и Балканот под нов голем продор на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. ноември 2023 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро е на четири сантиметри над просекот за овој период од годината. Според денешните мерења ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден им порача на израелските лидери дека треба да ја прекинат војната во Појасот Газа против Хамас до ...
сите 371 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 129 | | | веќе видена

Администрацијата на Бајден побара од Конгресот да ја одобри продажбата на 45.000 гранати за израелските тенкови Меркава кои ќе ги користат во нападот на Хамас ...
сите 112 | | | веќе видена

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 129 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

Четири лица загинаа денеска во јужна Сирија кога израелско беспилотно летало удри во возило, објавија сириските медиуми. Израел не го коментираше нападот со ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ЗАКАНУВА СНЕЖНА АРКТИЧКА БОМБА НА МАКЕДОНИЈА И БАЛКАНОТ: Сѐ поголеми се шансите за многу снег од петок!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: