Бочварски: „МЖ - Транспорт“ не си ја врши работата, ќе ги отвориме вратите за други оператори

2 копии

Претприајтието „Македонски железници - Транспорт“ не ја врши работата што ја очекуваат граѓаните од него. Поради тоа, во Собранието е законот за либерализација ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По повеќе од десет дена застој, од вчера попладне во 14:30 часот повторно сообраќа единствениот воз на релација Скопје – Битола преку Велес и Прилеп и обратно. ...
| | веќе видена | слични

По десет дена поправање на расипаната локомотива и уште три дена претходно поради штрајк на машиновозачите, Битола денеска се поврза со Скопје со единствената ...
| | веќе видена | слични

Владата на 10 ноември му исплатил вонредни 16 милиони евра на Македонски Железници - Транспорт за да ги расчисти навремено долговите за електрична енергија. ...
| | веќе видена | слични

По изгласувањето на Законот за либерализација на железничкиот сообраќај, веќе од почетокот на наредната година ќе се отворат вратите и за други компании од ...
| | веќе видена | слични

Жители на кумановско Лопате, но и од липковскиот регион бараат итно да се подобри сообраќајната сигнализација на железничкиот премин. Посочуваат дека рампите, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министрите за надворешни работи на Русија и САД, Сергеј Лавров и Ентони Блинкен в четврток во Скопје ќе учествуваат на самитот на Организацијата за безбедност ...
сите 337 | | | веќе видена

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 58 | | | веќе видена

Си-Ен-Ен истражи колку Палестинци приведени во Израел, кои треба да бидат ослободени како дел од договорот со Хамас, не се обвинети за злосторства, иако се во ...
сите 119 | | | веќе видена

Здравствените установи во Скопје денеска и утре ќе работат вообичаено, иако утрешниот ден е прогласен за неработен за државната и јавната администрација поради ...
сите 220 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на прес-конференција соопшти дека дел од законите неопходни за усогласување со Општиот колективен договор за да се создадат услови ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски: „МЖ - Транспорт“ не си ја врши работата, ќе ги отвориме вратите за други оператори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: