ДПА: Израел има над 10.000 војници во Газа, каде што води војна против Хамас, кој ја контролира оваа палестинска територија


Израел во моментов има распоредено над 10.000 војници во Појасот Газа, каде што води војна против исламистичкото движење Хамас, кое ја контролира оваа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународниот претседател на организацијата Лекари без граници, Христос Кристоу, изјави дека двајца Палестинци умреле откако израелски воени возила го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израелскиот министер за јавна безбедност Итамар Бен Гвир денеска го повика премиерот Бенјамин Нетанјаху да не го почитува примирјето бидејќи палестинскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Началникот на Генералштабот на израелската армија (ИДФ) Херзи Халеви се сретна со градоначалниците на општините во северниот дел на Израел, велејќи им дека ...
| | веќе видена | слични

Началникот на Генералштабот на израелската армија (ИДФ), потполковник Херци Халеви денеска изјави дека армијата и сега е подготвена да продолжи со борбите во ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот министер за национална безбедност Итамар Бен Гвир врши притисок Израел да се откаже од тековниот договор за примирје со Хамас, откако Израелските ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили (УДФ) денеска соопштија дека голем број нивни војници се лесно повредени откако биле нападнати од Хамас во северниот дел на Појасот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ вечер на седница на Извршниот одбор треба да ја формализира одлуката актуелиот координатор на пратеничката група Јован Митрески, да биде претседател на ...
сите 392 | | | веќе видена

Осомничениот за монструозното убиство на малолетната Вања Ѓурчевска од Скопје и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски-Палчо, доколку сака и доколку има добар ...
сите 142 | | | веќе видена

Специјалистот по судска медицина и судски вештак од Србија, д-р Љубиша Божиќ во утринската програма „Редакција“ на српската „ ТВ Курир “ ги анализираше двете ...
сите 53 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 49 | | | веќе видена

Ден откако го погреба синот, израелскиот министер и поранешен воен началник Гади Ајзенкот, во саботата беше објавено дека на боиштетот во Појасот Газа загинал ...
сите 188 | | | веќе видена

Колумнистот Дарко Јаневски ги толкува изјавите на министерот Оливер Спасовски, но и на целата власт дека опозицијата уште еднаш ги убива жртвите, наспроти ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПА: Израел има над 10.000 војници во Газа, каде што води војна против Хамас, кој ја контролира оваа палестинска територија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: