МАКЕДОНСКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ ЗЕМААТ НАЈНИСКИ ПЕНЗИИ ВО РЕГИОНОТ: Хрватите земаат 449, Србите 341, Црногорците 464, а Македонците 310 евра

Иако општото мислење е дека хрватските пензионери предничат според приходите, тие беа претекнати од Црна Гора, каде пензиите годинава пораснаа три пати, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски на прес-конференција соопшти дека дел од законите неопходни за усогласување со Општиот колективен договор за да се создадат услови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синдикатите предупредуваат дека растот на минималната плата од март идната година ќе направи хаос со останатите за нијанса повисоки плати, оти со најавеното ...
| | веќе видена | слични
6 копии

-Просечната нето плата во септември 2023 година во Србија изнесува 85.066 динари (735 евра), објави Републичкиот завод за статистика (РЗС). Половина од ...
| | веќе видена | слични

Во Србија просечната плата во септември изнесувала 735 евра, а половина од вработените зеле помалку од 560 евра. Просечната нето плата во септември 2023 година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 74 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНСКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ ЗЕМААТ НАЈНИСКИ ПЕНЗИИ ВО РЕГИОНОТ: Хрватите земаат 449, Србите 341, Црногорците 464, а Македонците 310 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: