„МИ СЕ НАПОЛНИ УСТАТА СО КРВ, ЖИВОТОТ ПОЧНА ДА ИЗЛЕГУВА ОД МЕНЕ“: Ангелов раскажа за битката во Арачиново и колку била сериозна повредата во белите дробови


Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов во подкаст емисијата на Стефан Лазаров, отворено раскажа за повредата која ја доби во битката во Арачиново. „Јас учествував ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Во последното деноноќие, по саботните зимски метеолошки неприлики 2.037 итни повици на бројот на Центарот за управување со кризи, или двојно повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека согласно пристигнатите информации од граѓаните и од институциите од Системот за управување со кризи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Перо Јаневски, скромен и срдечен жител на Општина Аеродром, инаку пасиониран скопски риболовец му прати порака на Стојанче Ангелов, директорот на ЦУК... : ...
| | веќе видена | слични

Мечките кои ги тероризираа кои пред извесно време ги тероризираа жителите во мавровско – реканскиот крај се уште се активни и шетаат по селата во потрага по ...
| | веќе видена | слични

Стојанче Ангелов како директор на Центарот за управување со кризи цело лето неуморно беше на терен меѓу пожарникарите, спасувачите и припадниците на армијата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 206 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Договорот меѓу Израел и Хамас ги постави основите за ослободување на најмалку 50 жени и деца заробени во Газа во замена за ослободување на најмалку 150 ...
сите 127 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 42 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 141 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 52 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„МИ СЕ НАПОЛНИ УСТАТА СО КРВ, ЖИВОТОТ ПОЧНА ДА ИЗЛЕГУВА ОД МЕНЕ“: Ангелов раскажа за битката во Арачиново и колку била сериозна повредата во белите дробови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: