„ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА БРЗА И ГОЛЕМА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО“: Од петок доаѓа зимата и првиот снег

Следејќи ги нумеричките модели, метеорологот Славчо Попоски зачестено објавува нови информации во врска со временската состојба во земјава. „ НАЈНОВО АЖУРИРАЊЕ ...
| | веќе видена | слични

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
12 копии

„На првиот ден од декември, најавуваме краткотрајно поголемо затоплување на времето, но потоа најголем дел од континентот и Балканот под нов голем продор на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. ноември 2023 (ИНПРЕС) – Нивото на водата во Охридското Езеро е на четири сантиметри над просекот за овој период од годината. Според денешните мерења ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во 7.30 часот утрово најниска температура од 10 степени под нулата е измерена во Битола, Берово, Попова Шапка и Маврови Анови. Како што соопшти УХМР, -8 ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Времето денеска ќе биде сончево и многу студено, во западните делови со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми насекаде, а во ...
| | веќе видена | слични

Метеорологот Славчо Попоски со најнова метео анализа за времето во земјава. „ Нов влажен бран кој ќе донесе врнежи од дожд и од снег, особено на планинските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 206 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Договорот меѓу Израел и Хамас ги постави основите за ослободување на најмалку 50 жени и деца заробени во Газа во замена за ослободување на најмалку 150 ...
сите 127 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 42 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 141 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 52 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА БРЗА И ГОЛЕМА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО“: Од петок доаѓа зимата и првиот снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: