„СИТЕ СО КОИ РАЗГОВАРАМ, ЗНААТ КОИ СЕ КОРУМПИРАНИ АКТЕРИ ВО ЗЕМЈАВА“: Агелер со надеж дека институциите ќе преземат мерки


Нема правна обврска за институциите да преземат акција, но се надевам дека меѓу институциите кои веќе знаат дека има корупција во овие случаи, дека навистина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

одготвена е иницијатива за промени на законската регулатива во однос на третманот на лица коишто се на листа на санкции на Обединетите нации, Европската Унија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оневозможувањето на располагање со имот за кој не може да се докаже дека е стекнат од законски извори, а во насока на превенирање кривични дела поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Шефот на скопското обвинителство Гаврил Бубевски очекува токму ова да ја пополни празнината новиот Закон за конфискација на имот во граѓанска постапка кој е во ...
| | веќе видена | слични

Корупцијата да се санкционира со конфискација на имот. Се изготвува нов Закон за конфискација на имот, а целта е превенирање на кривични дела поврзани со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Криминалците се жилави во изигрување на законот и мора да работиме на минимизирање на просторот за маневри кога станува збор за избегнување на одговорност и ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката за добро владеење Славица Грковска вели дека пример за нашите млади се оние кои отворено ги манифестираат плодовите на својот криминал и дека ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска на јавната расправа за предлог Законот за конфискација на имот во граѓанска постапка, ...
| | веќе видена | слични

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, најави дека покренала иницијатива во Владата да се пристапи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 206 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Договорот меѓу Израел и Хамас ги постави основите за ослободување на најмалку 50 жени и деца заробени во Газа во замена за ослободување на најмалку 150 ...
сите 127 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 43 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 141 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 52 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„СИТЕ СО КОИ РАЗГОВАРАМ, ЗНААТ КОИ СЕ КОРУМПИРАНИ АКТЕРИ ВО ЗЕМЈАВА“: Агелер со надеж дека институциите ќе преземат мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: