„МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ ТРАНСПОРТ НЕ ЈА ВРШИ РАБОТАТА ШТО ЈА ОЧЕКУВААТ ГРАЃАНИТЕ ОД НЕГО“: Бочварски најави отворање врати за други оператори

4 копии

Претпријатието „Македонски железници - Транспорт“ не ја врши работата што ја очекуваат граѓаните од него. Поради тоа, во Собранието е законот за либерализација ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По повеќе од десет дена застој, од вчера попладне во 14:30 часот повторно сообраќа единствениот воз на релација Скопје – Битола преку Велес и Прилеп и обратно. ...
| | веќе видена | слични

По десет дена поправање на расипаната локомотива и уште три дена претходно поради штрајк на машиновозачите, Битола денеска се поврза со Скопје со единствената ...
| | веќе видена | слични

Владата на 10 ноември му исплатил вонредни 16 милиони евра на Македонски Железници - Транспорт за да ги расчисти навремено долговите за електрична енергија. ...
| | веќе видена | слични

По изгласувањето на Законот за либерализација на железничкиот сообраќај, веќе од почетокот на наредната година ќе се отворат вратите и за други компании од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Активно се работи на двете делници за пругата кон Бугарија. Проектот е со најголема инвестициска вредност од независноста на државата до денес, 200 милиони ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска рече дека очекува железничкиот мост на Црна Река да биде саниран за 60 дена, но не ја исклучи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 224 | | | веќе видена

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известува дека поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку ...
сите 154 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 48 | | | веќе видена

Либанското шиитско движење „Хезболах“ соопшти дека почнало да плаќа отштета на земјоделците и другите луѓе чиј имот е оштетен во судирите и огнот со Израел ...
сите 119 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 144 | | | веќе видена

Неколку сообраќајници во Скопје денеска ќе бидат затворени како дел од генералната проба во пресрет на 20. Министерски совет на ОБСЕ што од среда до петок ќе ...
сите 117 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 211 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ ТРАНСПОРТ НЕ ЈА ВРШИ РАБОТАТА ШТО ЈА ОЧЕКУВААТ ГРАЃАНИТЕ ОД НЕГО“: Бочварски најави отворање врати за други оператори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: