Модриќ е подготвен да се пресели во Саудиска Арабија следното лето

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ донесе одлука за својата иднина, пренесува „Sport“. Хрватот одлучи кариерата да ја продолжи во Саудиска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Карло Анчелоти денеска најави, а со објавениот состав и потврди дека на утрешниот дуел со Наполи ќе смета на повеќе млади фудбалери од вториот тим на Реал ...
| | веќе видена | слични

На конференцијата за медиуми во пресрет утрешниот натпревар во Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Наполи тренерот на „кралскиот тим“, Карло Анчелоти ...
| | веќе видена | слични

Карло Анчелоти беше тренер на Наполи од мај 2018 до декември 2019 година. Во декември 2019 година, тој беше отпуштен од Наполи неколку часа откако клубот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Реал Мадрид ги освои трите посакувани бода против Кадиз и тоа во средба во која можеше да даде и повеќе од три гола (3-0). На оваа средба напаѓачот Хоселу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 649 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

Шпанскиот премиер Педро Санчез изрази сомневање дека Израел го почитува меѓународното право во војната против Хамас, односно во нивната инвазија во Газа. ...
сите 160 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 121 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модриќ е подготвен да се пресели во Саудиска Арабија следното лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: