Радост, еуфорија, солзи: Најсилниот во групата сопрен во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)


Ако во првите две гостувања во Скопје, силната селекција на Англија се протнуваше низ „иглени уши“, на третото гостување тоа не им успеа. Англичаните и покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентацијата на Англија остана непоразена во овој циклус квалификации за ЕП идната година и тоа е нешто со кое може да се гордеат, посебно во ваква ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Aнглија вчера ремизираше против Македонија во Скопје, а помеѓу оние кои реагираа за досудениот пенал за Македонија беше и Џејми Карагер. „Бизарни се овие ВАР ...
| | веќе видена | слични

Натпреварот меѓу Македонија и Англија во квалификациите за ЕП 2024 донесе многу коментари и реакции и во англиската јавност, а покрај за резултатот и настапот ...
| | веќе видена | слични

Судиските одлуки на дуелот меѓу Македонија и Англија предизвикаа многу коментари, а најгласни беа англиските фудбалски легенди, сега во улога на стручни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

Уставните измени ќе се случат, тврдам најкасно шест месеци од денеска, ќе се случат во било која комбинација, изјави министерот за надворешни работи Бујар ...
сите 314 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена

Во израелските напади во Појасот Газа во изминатите 24 часа се убиени најмалку 700 луѓе, соопшти портпарол на Хамас, пренесува ДПА. Портпаролот рече дека многу ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радост, еуфорија, солзи: Најсилниот во групата сопрен во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: