Милевски: Македонија мора да биде горда на овие момци, покажаа како се бори за националниот дрес!


Селекторот на „црвено-жолтите“, Боби Милевски вели дека е задоволен од она што прикажале неговите момци изминативе години и смета дека цела Македонија треба да ...
| | веќе видена | слични

Играчот од средниот ред на македонската репрезнтација Агон Елези, во последно време се почесто ја добива довербата од селекторот Благоја Милевски. Елези беше ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра реми 1-1 на домашен терен против Англија во последниот меч од квалификациите за пласман на Европското првенство ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Најголемото име во македонската фудбалска историја, Дарко Панчев, низ квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2024 изминатите месеци за ЕКИПА ги анализираше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 623 | | | веќе видена

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 499 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Ако го видите предлогот ќе видите дека е целосно асиметричен, односно во предлогот има само што добива Бугарија, а нема ништо што добива Македонија. И заради ...
сите 346 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милевски: Македонија мора да биде горда на овие момци, покажаа како се бори за националниот дрес!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: