Саутгејт: Немаше пенал за Македонија, теренот беше многу тврд

ПСЖ со гол од пенал во осмата минута од судиското продолжение се спаси од пораз против Њукасл, мечот заврши 1-1, а одлуката за најстрога казна е контроверзна. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Барселона го кренале гласот откако клубот закажа пријателски натпревар против мексиканскиот Клуб Америка на 21. декември во Далас. Шпанија Често ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Реал Мадрид, Дани Карвахал го критикува густиот распоред, но вели дека не е проблем да се согласат да заработуваат помалку со цел да се намали ...
| | веќе видена | слични

Јувентус и Интер ги поделија бодовите во дербито кое беше одиграно за викендот, а по натпреварот многу се коментираше ситуацијата во која Интер постигна гол. ...
| | веќе видена | слични

Џанлука Роки, кој е одговорен за судиите во Серија А, вели дека стартот на Дармијан врз Киеза не бил фаул и му честиташе на Марко Гвида за начинот на кој ја ...
| | веќе видена | слични

Вчерашното дерби помеѓу Јувентус и Интер во Торино заврши без победник 1:1, но од Торино имаат забелешки на голот на Интер и сметаат дека тој е нерегуларен. ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид привремено се искачи на врвот на табелата откако вечерва со 0-3 славеше на гостувањето кај Кадис, Родриго ги предводеше „кралевите“ до триумф. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 649 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека по завршувањето на примирјето, Израел ќе ја продолжи офанзивата на Појасот Газа чија цел е ...
сите 168 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саутгејт: Немаше пенал за Македонија, теренот беше многу тврд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: