Италија се пласираше на Европско првенство, Украинците сметаат дека се оштени во 93. минута (ВИДЕО)


Италија одигра 0-0 на гости кај Украина во Леверкузен и се пласираше на ЕВРО 2024 година, но домаќините сметаат дека се оштетени и не им е досуден пенал во 93. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Тоа без никаков сомнеж беше чист пенал. Но, што ни вреди кога ВАР кога го нема да му јави на судијата барем да провери, кога веќе тој не го виде очигледниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанската фудбалска репрезентација се пласираше на Европското првенство преку квалификациски циклус во кој воопшто не брилјираше, но најважна работа за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција, во последното коло, во Б групата, ги загуби првите два бода во квалифиакциите за пласман на ЕП. Французите, во Атина, одиграа 2:2 против Грција. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција првпат не победи во овие квалификации и ги заврши истите со реми против Грција, селекција која успеа да извелече бод против актуелниот светски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот амбасадор во ОБСЕ, Евгениј Цимбаљук во обраќањето на 30. Министерски самит на ОБСЕ во Скопје, изрази благодарност до сите земји за поддршката на ...
сите 632 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 128 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија се пласираше на Европско првенство, Украинците сметаат дека се оштени во 93. минута (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: