Џафери: Крмов ќе ја плати штетата што ја направи во Собрание


Граѓаните нема да ги плаќаат искршените комјутери, туку штетата ќе си ја плати пратеникот од Левица, Борис Крмов, кажа собранискиот спикер, Талат Џафери откако ...
| | веќе видена | слични

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Процесот „Жан Моне“ во рамки на кој се одвиваа разговорите за новиот Деловник на Собранието, што беше донесен минатата недела, ќе се финализира во Париз со ...
| | веќе видена | слични

Над девет илјади евра е проценетата штета што пратеникот од Левица, Борислав Крмов, ќе треба да ја плати откако пред една недела искрши дел од инвентарот во ...
| | веќе видена | слични

Кршењето на мониторот и на микрофоните на пултот на претседателот на Собранието, на собраниската седница за новиот Деловник, пратеникот од Левица Борислав ...
| | веќе видена | слични

Рејтингот на СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски е во слободен пад, а тоа се забележува и од атмосферата која владее во јавноста, но и од последните анкети кои ...
| | веќе видена | слични

Хистеричното и насилничко однесување на пратениците на Левица во Собранието, главно се оценува како агресија како замена за безидејноста или најава насилничка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во јавноста, полека но сигурно се смири тензијата, што пратениците од Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов ја предизвикаа со својот вандалски чин, кршејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 386 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери: Крмов ќе ја плати штетата што ја направи во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: