Американскиот претседател Џо Бајден денеска зборуваше на годишната церемонија за помилување на мисирките во Белата куќа, а неговиот последен гаф стана вирален. ...
| | веќе видена | слични

Додека 81 свеќичка за малку не направи пожар на роденденската торта на американскиот претседател Џо Бајден и беше коментирана во американските медиуми, почна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бајден е најстариот претседател во историјата на Соединетите Американски Држави, а доказ за тоа е и бројот на свеќички на неговата роденденска торта. Тоа го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Џо Бајден поминува дел од својот 81-ви роденден почитувајќи ја традицијата на Белата куќа за помилување мисирки за Денот на благодарноста, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 591 | | | веќе видена

Преговорите меѓу Израел и Хамас за заложниците кои се држат во Газа денеска пропаднаа откако Израел продолжи да инсистира на ослободување на група жени, а ...
сите 552 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 132 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 251 | | | веќе видена

Успешна лидерска средба значи дека политичките партии ќе седнат на маса и нема да постои уценување од една политичка партија кон друга, смета премиерот Димитар ...
сите 219 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека СДСМ е автомобил којшто вози до Вашингтон и Брисел. „Од друга страна кај ДПМНЕ што имате, имате кола направена од ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: