Ковачевски потврди – избори во мај


2 копии

За нас е значајно да имаме коалициони партнери, владина програма, да имаме политики, да дискутираме врз основа на принципи. Да имаме влада која што ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Исто како за одредување на датум за избори, секоја партија ќе одлучи со кого ќе коалицира, и на крајот сум убедена дека ќе победи и дека ќе имаме една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

,,Посакувано сценарио на ДПМНЕ е да има криза, како што видовме во изминатите две години, секогаш кога нешто не им оди од рака, сакаат криза, но тоа нема да го ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Наше очекување е дека Владата односно владејачката коалиција ќе покаже трезвеност, кон тоа што е одговорност кон институциите на системот. Ние подолг период ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Собранието ќе се одржи лидерската средба на која треба да се разговара за датумот за одржување на претседателските и парламентарните избори 2024 година и ќе ...
| | веќе видена | слични

По следните избори СДСМ ќе формира влада, тврди заменик претседателката на партијата, Сања Лукаревска. Престојните избори ќе бидат во корист на СДСМ и ќе ...
| | веќе видена | слични

Иако се уште нема прецизен датум, партиите се во засилена потрага за своите претседателски кандидати за претстојните избори оваа пролет. Очекувано, главната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 594 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа денеска соопшти дека бројот на загинати во нападите на Израел надмина 15.200 и оти 70 отсто се жени и деца, а повеќе од ...
сите 109 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 270 | | | веќе видена

Талат Џафери од ДУИ да биде премиер сто дена пред избори, а координаторот на СДСМ, Јован Митрески нов претседател на Собранието, е најверојатната варијанта за ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека СДСМ е автомобил којшто вози до Вашингтон и Брисел. „Од друга страна кај ДПМНЕ што имате, имате кола направена од ...
сите 104 | | | веќе видена

Медиумите пишуваат дека има заговор за уништување на водачот на палестинската терористичка група Хамас, Јахја Синвар. Тој ги води преговорите за размена на ...
сите 595 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски потврди – избори во мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: