Ковачевски потврди – избори во мај


5 копии

Ако веќе 2 милијарди ќе чини Бехтел и Енка ќе мора да се обезбедат пари и за пензионерите. За Бехтел и Енка веќе има префрлено 200 милиони, а немаат започнато ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Добро е што можеме да слушнеме веќе дека се лицитира со датум за избори. Со месеци веќе не се прифаќаше лидерска средба, па сега наводно ќе имало во декември ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичките партии што се застапени во Собранието треба да се усогласат околу евентуалниот датум на одржување на изборите во рамки на уставните и законски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Следната недела на лидерска средба во Собранието ќе се одлучи дефинитивно за датумот на изборите, вели вицепремиерот за политички систем и односи меѓу ...
| | веќе видена | слични

Техничката влада со премиер Алабнец што ќе ја замени политичката влада на Ковачевски треба да биде избрана крајот на јануари ако изборите се на 8 мај. ...
| | веќе видена | слични

Според него датумот за споени избори не е по барање на ВМРО-ДПМНЕ, туку одлука на власта базирана на расположението кај граѓаните. Премиер Албанец на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 180 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 234 | | | веќе видена

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известува дека поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку ...
сите 154 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 651 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 145 | | | веќе видена

Неколку сообраќајници во Скопје денеска ќе бидат затворени како дел од генералната проба во пресрет на 20. Министерски совет на ОБСЕ што од среда до петок ќе ...
сите 117 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 211 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски потврди – избори во мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: