Израел: Ја нападнавме терористичката инфраструктура на Хезболах во Либан


Израелските одбранбени сили (ИДФ) тврдат дека нападнале терористичка инфраструктура на Хезболах во Либан.„Тенкови, борбен авион и хеликоптер ја погодија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иран претстави нова хиперсонична ракета за која тврди дека може да лета 15 пати побрзо од брзината на звукот. Според нив, може да ја пробие израелската ...
| | веќе видена | слични

Хиперсоничната ракета Фатах II - што на персиски значи „освојувач“ - е ажурирана верзија на оригиналниот Фатах што беше објавен во јуни со дострел од 1.400 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Американските воени единици во Ирак и Сирија биле нападнати со проектили и беспилотни летала четири пати во рок од неколку часа, изјави претставник на ...
| | веќе видена | слични

Американскиот воен претставник рече дека две локации на американските сили и нивните меѓународни сојузници во североисточна Сирија вчера биле нападнати со ...
| | веќе видена | слични

Израелските одбранбени сили (ИДФ) тврдат дека палестински милитанти во Појасот Газа го прекршиле започнатиот прекин на огнот по само 15 минути. Тие за Њузвик ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 499 | | | веќе видена

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 538 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел: Ја нападнавме терористичката инфраструктура на Хезболах во Либан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: