68-годишна жена од Аеродром е нападната од соседот

2 копии

Вчера во 21.30 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле дваесет и тригодишниот А.С. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Дваесет и двегодишен кумановец и две лица од Скопје се приведени во Дебар под сомнение дека принудувале деца на питачење. „На 24.11.2023 во 11.40 часот, во ОВР ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Триесетгодишен жител на Свети Николе бил агресивен кон вработени од кумановската болница и носел пиштол. -Денеска во 01 часот, полициски службеници од СВР ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полициски службеници од СВР Битола-ОВР Македонски Брод, синоќа во 22:40 часот го лишиле од слобода А.Т.(33) од село Преглово поради основано сомнение за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

По соопштението на Основото јавно обвинителство дека малата Вања била пронајдена мртва , а кое не откри многу за нејзиното убиство, туку напротив, уште повеќе ...
сите 67 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

68-годишна жена од Аеродром е нападната од соседот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: