Случајно си пукнал со харпун во главата- му поминал низ черепот и мозокот: Имав среќа


Тој, наводно, пукал во водата, но стрелата удрила во карпите, се одбила и го погодила во главата, пишува Дејли Мејл. Рендгенските снимки покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата пронашла тело без глава и раце на плажата Бризи Поинт во Њујорк. „Дејли мејл“ сугерира дека телото било откриено две недели откако познатиот ирски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драматична сцена се случила на плажа во Картагена, Колумбија, кога една надзорна камера го снимила моментот кога гром погодува и усмртува една млада мајка. ...
| | веќе видена | слични

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 206 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 43 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 141 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 52 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 203 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Случајно си пукнал со харпун во главата- му поминал низ черепот и мозокот: Имав среќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: