Ридли Скот за негативните критики за филмот „Наполеон“ во Франција: „Французите не се сакаат ни себеси“


Ридли Скот ги отфрла негативните критики кои се објавени во Франција за неговиот нов еп „Наполеон“, кои се речиси исто толку позитивни во таа земја. ...
| | веќе видена | слични

 Детали вторник, 28 ноември 2023 Пенелопе Круз се појави закопчана до врат во бел фустан од тантела, а меѓу најпровокативните беа Рејчел Мекадамс и Мишел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 402 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 299 | | | веќе видена

„Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 143 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 13 | | | веќе видена

Десетици палестински цивили загинаа, а стотици се ранети кога израелски воздушни напади погодија станбени згради во јужниот и централниот дел на Газа, како и ...
сите 204 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ридли Скот за негативните критики за филмот „Наполеон“ во Франција: „Французите не се сакаат ни себеси“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: