ДИПЛОМАТСКА „ВОЈНА“ НА СОСЕДИТЕ Хрватски дипломат протеран од Србија

Српскиот претседател Александар Вучиќ ги пофали односите со Македонија. Претседателот Вучиќ вели дека Бугарите им замеруваат што тие се многу попопуларни од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека Бугарите негoдуваат бидејќи Србија е популарна од нив во Македонија, јави дописникот на МИА од Белград. Вучиќ ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека ги подобриле односите со сите соседи освен со Хрватска и дека историско најдобри односи имаат со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ утрово, говорејќи за првиот секретар во Хрватската амбасада, Хрвоја Шнаједер, кој е прогласен за персона ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватскиот министер за надворешни и европски работи Гордан Грлиќ Радман денеска во Сараево изјави дека Србија не треба да избегнува соработка и да прибегнува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ вечерва истакна дека Србија прогласила хрватски дипломат за персона нон грата поради грубо кршење на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска се осврна на протерувањето на хрватскиот дипломат од Србија и рече дека официјален Загреб на тоа реагирал на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 378 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИПЛОМАТСКА „ВОЈНА“ НА СОСЕДИТЕ Хрватски дипломат протеран од Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: