Полјански: Америка ќе ја напушти Украина, бидејќи режимот во Киев наскоро ќе падне

САД имаат намера да се откажат од помошта за Украина, бидејќи режимот во Киев наскоро ќе падне, а стратешките ризици за Вашингтон растат, изјави првиот заменик ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Чешката Република, Петр Павел денеска во Италија ги критикуваше НАТО сојузниците, оценувајќи дека тие ги изневериле ветувањата дадени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓу украинското население расте разочарувањето, очајот и заморот поради неуспешната контраофанзива и затоа што нема изгледи конфликтот брзо да заврши, пишува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинската влада најави промена во праксата за регрутирање со цел подобро да ги искористи човечките ресурси, изјави секретарот на украинскиот Совет за ...
| | веќе видена | слични

Со месеци Украина е зафатена со жестока дебата за тоа дали земјата треба да одржи претседателски избори во март следната година, како што беше првично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Таткото на девојчето денеска е приведен и ќе биде до утре задржан во полициска станица, а се расчистува сега да се види каква е неговата инволвираност во ...
сите 378 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полјански: Америка ќе ја напушти Украина, бидејќи режимот во Киев наскоро ќе падне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: