Дадилката повторно патува со семејството Ѓоковиќ

3 копии

Многу полемики се кренаа откако најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ наиде на антидопинг контрола пред неговиот Дејвис куп меч против Велика Британија, по ...
| | веќе видена | слични

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во саботата го доживеа еден од најтешките порази во кариерата против Јаник Синер, а сега се појавија фотографии од тоа што прави ...
| | веќе видена | слични

Јелена Ѓоковиќ гордо истакнува дека родителите се труделе неа и нејзината сестра да ја водат на вистински начин, а посебно влијание имала борбата на нејзината ...
| | веќе видена | слични

Надал не го следеше Дејвис купот во живо во родната земја но меѓу првите им го честиташе успехот на Синер, Сонего, Музети и другите италијански тенисери, што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 206 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Договорот меѓу Израел и Хамас ги постави основите за ослободување на најмалку 50 жени и деца заробени во Газа во замена за ослободување на најмалку 150 ...
сите 127 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 42 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 141 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 52 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дадилката повторно патува со семејството Ѓоковиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: