Големата Англија во очај во Скопје, Македонија со предност на полувремето (ВИДЕО)


Македонија има предност на полувремето против Англија. Колку и да звучи неверојатно, но нашата селкција има предност со голот на Барди во 41. минута. Утна ...
| | веќе видена | слични

Дојдов за да се пласираме, а не да барам изговори ако не го сторевме тоа. И вистинската работа почнува сега, сега навистина можам да работам, рече Спалети, кој ...
| | веќе видена | слични

Играчот од средниот ред на македонската репрезнтација Агон Елези, во последно време се почесто ја добива довербата од селекторот Благоја Милевски. Елези беше ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра реми 1-1 на домашен терен против Англија во последниот меч од квалификациите за пласман на Европското првенство ...
| | веќе видена | слични

Најголемото име во македонската фудбалска историја, Дарко Панчев, низ квалификацискиот циклус за пласман на ЕП 2024 изминатите месеци за ЕКИПА ги анализираше ...
| | веќе видена | слични

Македонија ги заврши квалификациите за пласман на ЕП 2024 со една третина освоени бодови од можните 24, во убедливо најтешката квалификациска група на патот до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ние имаме јасна цел и визија, сме во една фаза на создавање на нова физиономија. Сакаме да имаме конкурентен тим во квлификациите за Евро 2024 во Германија . ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на Англија, Хари Кејн, освртувајќи се на синоќешниот натпревар во Скопје и ремито против Македонија со одговор на сите напади од англиските фанови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 287 | | | веќе видена

Истрагата се води во Обвинителството, не во медиумите, порача министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за случајот со Вања Ѓорчевска при посетата на СВР ...
сите 172 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 244 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за можните следни чекори како одговор на кризата на Блискиот Исток, вклучително и ...
сите 254 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 180 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 12 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 51 | | | веќе видена

Десетици палестински цивили загинаа, а стотици се ранети кога израелски воздушни напади погодија станбени згради во јужниот и централниот дел на Газа, како и ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големата Англија во очај во Скопје, Македонија со предност на полувремето (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: